Kurioje tu pusėje?

Visai neseniai atradau 10 serijų narkotiką, pirmąjį vokiečių serialą  Netflix – DARK. 

OMG, chebryte! Šis serialas, tai lyg David Linch būtų susituokęs su Duffer broliais ir jie tryse susilauktų tobulo vaiko. Tiksliau: Twink Peaks + Stranger Things = Dark.

Taigi, serialo veiksmas vyksta mažame Vokietijos miestelyje, kuriame dingsta paauglys. Iš pradžių byla neatrodo kuo nors išskirtinė: paauglys dingsta jau ne pirmą kartą, o pati šeima švelniai tariant problemiška. Tik šį kartą apie jį jokios žinios nėra jau dvi savaitės. Jaunuolio tėvai taip pat įtaria kažką negero. Tuo tarpu bylos tyrėjai jau netrukus susiduria su vis labiau keistesnėmis dingimo detalėmis, kurios susijusios su prieš 33 metus dingusio paauglio byla.

Ir vis dėlto, kuo šis serialas toks panašus į Twin Peaks

Visa serialo aplinka, šaukte šaukia LINČAS! Šiurpus miškas, pastatai, keisti personažai, kurie tarsi ateiviai iš David Linch planetos. 

Kodėl tai panašu į visų mylimą serialą Stranger Things?
 

Pirmiausia todėl, kad pagrindiniai veikėjai čia taip pat paaugliai. Jie bando išsiaiškinti kas nutiko, siekia atksleisti ir įminti miško paslaptis. Be to, abu serialai puikiai atkuria aštuntojo dešimtmečio atmosferą.

Čia būtų galima ir pabaigti, nes nesinori Jums atskleisti per daug detalių.. bet labai norisi! Taigi, labai trumpai. Serialas labai orginalus, išbaigtas ir detalus. Kadangi veiksmas vyksta dviejuose laikotarpiuose, žiūrovui iš pradžių gali būti sunku susigaudyti. Be to, daugybė siužeto posūkių neleidžia atsikvėpti (prisipažinsiu, po pirmų dviejų serijų visiškai nieko nesupratau). Režisierius ir scenaristai meistriškai žaidžia siužeto linijomis ir sukuria tokią lengvą, bet subtilią istoriją, kurios finalas pritrenkiantis. Personažai pasižymi kiek liūdnoku bei santūriu europietišku “vaibu”kas gali nepatikti amerikietiško emocionalumo gerbėjams. Čia net jaunieji aktoriai spinduliuoja nejaunatviška branda, o jų vaidmenys atlikti tiesiog nepakartojamai gerai. Kinematografija, tai lyg nesibaigiantis gamtos fotografo orgazmas, o muzika tikrai keliaus ne į vieno melomano grojaraštį.

Gera žinia – kitais metais bus ir antras sezonas!